• slider
  • slider
  • slider
  • slider

Ciepły Montaż

Jedną z najważniejszych zalet ciepłego montażu jest zdecydowana poprawa szczelności połączenia okna z murem, minimalizująca ubytek ogrzewanego powietrza z budynku. Efektem tego uszczelnienia jest zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem budynków.
Kolejnym znaczącym aspektem jest zabezpieczenie pianki montażowej i jej ochrona przed postępującym procesem degradacyjnym. Degradacja pianki montażowej prowadzi między innymi do zwiększenia hałasu jaki dociera do wewnątrz budynku i zmniejsza poziom izolacji połączenia okna z murem.

 

Zalecane elementy składowe „ciepłego montażu”:
– profile podokienne i drzwiowe
– system konsol do montażu okien w warstwie ocieplenia
– folie i taśmy do montażu warstwowego
– fartuchy EPDM

 

Profil podokienny ma za zadanie zminimalizować mostek powstały w miejscu osadzenia parapetów zewnętrznych i wewnętrznych. Profil podokienny możemy zastosować do każdego rodzaju okien (plastikowe, aluminiowe, drewniane).

Szeroki asortyment konsol pozwala na zamontowanie stolarki w warstwie izolacji (styropian, wełna, płyta warstwowa). Konstrukcja konsol pozwala na zamontowanie stolarki o szerokim zakresie wymiarów i wagi.

Folie i taśmy dzielimy na dwa rodzaje: zewnętrzne i wewnętrzne.

Taśmy zewnętrzne zabezpieczają połączenie okna z murem przed wnikaniem wody opadowej i wilgoci zawartej w powietrzu oraz stanowią doskonałą barierę wiatroszczelną podnosząc szczelność połączenia. Zabezpieczają również warstwę termoizolacyjną przed czynnikami atmosferycznymi. Taśmy stosowane od strony wewnętrznej zabezpieczają połączenie okna z murem przed wnikaniem wilgoci zawartej w powietrzu.

Fartuch EPDM stosujemy w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni UV oraz warunków atmosferycznych. Membrana jest całkowicie odporna na działanie wody i wilgoci. Utrzymuje elastyczność i sprężystość niezależnie od temperatury. Wykazuje doskonałą odporność na starzenie oraz wysoką wytrzymałość mechaniczną. Produkt nie zawiera żadnych substancji zanieczyszczających środowisko oraz nie wchodzi w reakcję z innymi materiałami budowlanymi.

Zalecamy stosowanie przebadanych komponentów „ciepłego montażu” posiadających odpowiednie certyfikaty i dopuszczenia, tak aby wykonany montaż był zgodny z wytycznymi ITB (Instytut Techniki Budowlanej).

 

 

Producenci: